The upcoming fixtures for the Limerick GAA calender have been announced. Check out some cracking fixtures below

Friday 8th June
County
Football League Division 1 Round 5
Dromcollogher/Broadford v Na Piarsaigh in Dromcollogher at 7.30pm
St. Kieran’s v Newcastle West in Ardagh at 7.30pm
Football League Division 3 Round 5
Fr. Casey’s v Mungret/St. Pauls in Abbeyfeale at 7.30pm

East G.A.A.
Junior Football League
Knockane v Cappamore in Knockane at 7.45pm

South G.A.A
Junior B Football Final
Banogue v Galtee Gaels in Kilfinane at 7.45pm
Junior B Hurling Semi-Finals
Camogue Rovers v Knockainey in Croom at 7.30pm
Garryspillane v Blackrock in Bruff at 8pm

West G.A.A.
Junior A Hurling Championship
Croagh/Kilfinny v Feenagh/Kilmeedy in Ballingarry at 7.30pm
Adare v Templeglantine in Newcastle West at 7.30pm

Saturday 9th June

Inter-County
All Ireland Football Qualifier Round 1
Limerick v Mayo in Gaelic Grounds at 6pm

County
Hurling League Division 3 Round 3
Dromin/Athlacca v Bruff in Athlacca at 4pm
Hurling League Division 4 Round 3
Killeedy v Knockaderry in Pairc Ide Naofa at 7.30pm
Football League Division 2 Round 5
Adare v Galbally in Adare at 3.30pm.

City G.A.A
Junior A Hurling Championship
Patrickswell v Old Christians in Clarina at 7.30pm

East G.A.A
Junior A Hurling Championship Round 2
Murroe/Boher v Ballybricken/Bohermore in Cappamore at 6pm
Ahane v Caherline in Cappamore at 7.30pm

West G.A.A
Junior B Hurling Championship
Askeaton v Feohanagh in Knockderry at 7pm

Sunday 10th June

Inter-County
Munster Minor Hurling Championship Round 4
Limerick v Waterford in Gaelic Grounds at 12noon
Munster Senior Hurling Championship Round 4
Limerick v Waterford in Gaelic Grounds at 2pm

County
Hurling League Division 1 Round 5
Na Piarsaigh v Kilmallock in Caherdavin at 10.30am

East G.A.A
Junior A Hurling Championship Round 2
Doon v Kilteely/Dromkeen in Cappamore at 7.45pm

West G.A.A.
Junior B Hurling Championship
Granagh/Ballingarry v Croagh/Kilfinny in Rathkeale at 7pm

Monday 11th June

County
Football League Division 2 Round 5
St. Senan’s v Oola in Foynes at 7.30pm
Football League Division 3 Round 5
Castlemahon v Pallasgreen in Quaid Park at 7.30pm

City G.A.A.
Junior A Hurling Championship
Monaleen v Crecora/Manister in Rathbane at 7.30pm
Ballybrown v Mungret/St. Pauls in Patrickswell at 7.30pm

East G.A.A
Junior Football League
Knockane v Ballybricken/Bohermore in Knockane at 7.30pm

Tuesday 12th June

County
Hurling League Division 1 Round 5
Adare v Garryspillane in Adare at 7.30pm
Hurling League Division 2 Round 4
Mungret/St. Pauls v Granagh/Ballingarry in Mungret at 7.45pm
Football League Division 1 Round 5
Ballysteen v Monaleen in Ballysteen at 7.30pm
Football League Division 4 Round 4
Ahane v Gerald Griffins in Mackey Park at 7:30pm

Wednesday 13th June

County
Football League division 2 Round 5
Fr. Casey’s v Claughaun in Abbeyfeale at 8pm

West G.A.A.
Junior B Hurling Championship
Knockaderry v Newcastle West in Feenagh at 7.30pm.