Junior Cup reaching final rounds | Upcoming Fixtures List

Below are the Fixtures for the coming week.

Fixtures Correct at time of being published but are subject to change.

Kick off 2.30pm unless otherwise stated.

Tuesday 12th April

East Under 16 Plate: Waterford City v Carrick-on-Suir, Waterford, 6.30pm;

South Under 18 Development Cup: Skibbereen v Ballincollig, Skibbereen, 7pm;

South Under 14 Cup: Cork Constitution v Clonakilty, Temple Hill, 7.30pm;

Old Christians v Bandon, Rathcooney, 7pm;

Wednesday 13th April

North Under 20 Open Cup: Bruff v U.L. Bohemian, Kilballyowen Park, 7.30pm;

Old Crescent v Ennis, 4GUL, 7.30pm;

Young Munster v Shannon, Tom Clifford Park, 7.30pm;

East Under 13 Plate: Clonmel Green v Clanwilliam, Clonmel, 7pm;

North Under 18 Open Cup: Garryowen v U.L. Bohemian B, Dooradoyle, 7pm;

U.L. Bohemian v Shannon, Annacotty, 7pm;

North Under 16 Cup: Ennis v Young Munster, Ennis, 7pm;

North Under 16 Open Cup: Garryowen v Bruff, Dooradoyle, 7pm;

North Under 14 Cup: Ennis v Young Munster, Ennis, 7pm;

Kilrush v St. Senan’s, Kilrush, 7pm;

Shannon v U.L. Bohemian, Coonagh, 7pm;

North Under 13 Cup: Ballina-Killaloe v Newcastle West, Clairsford, 7pm;

Girls Under 14 League: Clonakilty Red v Dolphin, Bandon, 3.3opm;

Thursday 14th April

Tait Cup: Clonakilty v Douglas, The Vale, 8pm;

Under 19 Inter Pro’ Friendly: Munster v Connacht, 4GUL, 1pm;

East Under 18 Cup: Clonmel v Dungarvan, Clonmel, 7pm;

North Under 18 Cup: Ennis v Shannon, Ennis, 7pm;

North Under 14 Cup: Thomond-Richmond v Garryowen Blue, Canal Bank, 7pm;

Under 16 Friendly: Old Crescent v Shannon, Takumi 7pm;

Under 15 Friendly: Mallow v Fermoy, Mallow, 7pm;

Friday 15th April

Munster Junior League Conference E: Chorca Dhuibhne v Castleisland, Ballydavid, 6.30pm;

Senior Clubs League Final: Cork Constitution v Garryowen, Dooradoyle, 8pm;

South Tait Cup: Highfield v Old Christians, Woodleigh Park, 7.30pm;

Women’s Division 2 Cup Final: Skibbereen v Waterpark, Musgrave Park, 7pm;

Club Under 18 Development Plate Final: Chorca Dhuibhne v Mallow, Musgrave Park, 3.30pm;

Club Under 16 Development Plate Final: Thurles v Ballincollig, Musgrave Park, 1.30pm;

North Under 18 Open Cup: Ennis v Bruff, Ennis, 7pm;

South Under 14 Development Cup: Mallow v Dolphin, Mallow, 6.30pm;

Saturday 16th April

Webb Cup: Thomond v Listowel, Liam Fitzgerald Park, 1pm;

Carroll Plate: Ennis v Fethard, Ennis, 12,30pm;

East Under 14 Plate: Clonmel v Dungarvan, Ballinakill, 12.30pm;

South Under 18 League: Kinsale v Clonakilty, Kinsale, 1pm;

Muskerry v Kanturk, Ballyanly, 12pm;

South Under 16 League: Cobh Pirates v Dolphin, Cobh, 1pm;

South Under 16 Development Plate: Bantry Bay v Mallow, Bantry, 12pm;

South Under 13 League Group 1: Kanturk v Muskerry, Kanturk, 12pm

Kinsale v Old Christians, Kinsale, 12pm;

Sunday 17th April

Bank of Ireland Munster Junior Cup: Bandon v Thomond, Bandon;

Mallow v Muskerry, Mallow;

Munster Junior League Section C: Fermoy v St. Mary’s, Fermoy;

Kanturk v Thurles, Kanturk;

Conference E: Bantry Bay v Youghal, Bantry;

Douglas v Killarney, Castletreasure, 2pm;

Women’s Division 1 League: Shannon-LIT v Tipperary, Coonagh, 1pm;

Division 2: Bantry Bay v Ballincollig, Bantry, 1pm;

Dolphin v U.L. Bohemian, Musgrave Park, 1pm;

East Under 18 Cup: Cashel v Waterpark, Thurles, 12pm;

East Under 18 Plate: Waterford City-Carrick-on-Suir v Clanwilliam, Waterford, 12pm;

East Under 16 Cup: Clanwilliam-Galbally-Kilfeacle v Waterpark, Kilfeacle, 11am;

Monday 18th April

North Webb Cup: Carrick-on-Suir v Presentation, Carrick-on-Suir;

McCarthy Cup Semi-Final: Dunmanway v Douglas, Dunmanway;

North Under 16 Cup: Kilrush v Bruff, Kilrush, 1pm;

South Under13 League Group 1: Dunmanway v Bandon, Dunmanway, 1pm;

Girls Under 14 Development Bowl: Waterpark v Scariff, Tanner Park, 2pm;

Tuesday 19th April

North Under 16 Cup: Newcastle West v St. Senan’s, Newcastle West, 7pm;

Wednesday 20th April

North Under 16 Open Cup: Ennis v Shannon, Ennis, 6.30pm;

Thursday 21st April

Schools O’Gorman Cup Final: Patrician Academy v Abbey CBS, Kilballyowen Park, 1pm;

Social Sharing

Posted in

WATCH: Craig Casey “Coming Down To NZ is an entirely different challenge than paying them in the Aviva”

"To be down in the pinnacle of international rugby and test yourself and bond as a group is ...
Read More

WATCH: Andy Farrell “We’ll Be Well Up For The Challenge, There’s No Doubt”

Irish Rugby coach Andy Farrell has given his first press conference on New Zealand soil ahed of their ...
Read More

Munster Announce Six New Greencore Academy Players

Munster Rugby can confirm that six players will join the Greencore Munster Rugby Academy this summer.The new Academy ...
Read More

Preparations Continue As Ireland Head South For Kiwi Clashes

Ireland's Summer tour of New Zealand kicks off with a game against the Maori All-Blacks on the 29th ...
Read More

Sporting Limerick’s Best and Worst from the 2021/2022 rugby season

THE URC Final brought down the club rugby season and to say it was a mixed bag for ...
Read More

Highlights as Stormers Edge Bulls In Opening URC Final

Watch the highlights from DHL Stormers 18-13 Vodacom Bulls in the first final of the newly formed URC ...
Read More

O’Donoghue Claims Player of the Year Accolade | 2022 Munster Rugby Awards

The winners of the 2022 Munster Rugby Awards have today been confirmed with Keanes Jewellers trophies presented to ...
Read More

Eight Munster Players included but O’Donoghue misses out on Irish Squad for Summer Tour

Munster's Jack O'Donohue is a notable absentee after a stellar season. Ireland head coach Andy Farrell has named an extended ...
Read More